MENU
 
Home
Forums
Enquête
Nieuwsbrief
GC in de media
SiteMap
 
cursus Office 2010
Access
Nieuw in Excel 2010
Excel automatiseren
Excel
OneNote
Outlook
PowerPoint
Word
 
cursus Office 2007
Access
Excel
Excel Tips
Outlook
PowerPoint
Publisher
Visio
Word
 
cursus Office
2000-2002-2003-XP
Access
Excel
Excel ClipTips
PowerPoint
Outlook
Word
 
cursus Photoshop
TIPS
Animatie
CS5
CS4
CS2 - CS3
Lightroom 3
Elements 6
Mask Pro
 
cursus Dreamweaver
CS3
 
cursus Illustrator
CS4
 
cursus Flash
CS4
 
cursus Fireworks
CS4
 
cursus Paint Shop Pro
X en X2
 
cursus Premiere
Elements 7-8
 
cursus Joomla
Joomla 1.5
 
Sociale Netwerk sites
Facebook
LinkedIn
Twitter
 
iPad
Apps
Tips
 
Diversen
Celtx
CSS
DropBox
Firefox 3.6
GIMP
Internet Explorer 9
LIME
PREZI - Nieuw
ProShow Producer
YouTube
 
cursus Google
Agenda
Analytics
Gmail
Gmail Tips
Zoeken
Picasa 3
SketchUp
Chrome
Street View
 
cursus Windows
Live Movie Maker
Windows 7
XP
Vista
 
cursus Office '97
Word
Excel
 
 
Voeg deze site toe
aan je favorieten!

 

Cursus Dreamweaver   Index - vorige - volgende
       
Les 9 Afbeeldingen (1)  
     
Afbeelding invoegen
Om een afbeelding toe te voegen plaats je eerst de cursor op de plaats in je pagina waar je deze wil hebben. In de werkbalk "Invoegen" kies je het tabblad "Algemeen", en klik je de knop "Afbeeldingen".
Kies "Afbeelding" in het drop-downmenu.
 
In het dialoogvenster dat verschijnt navigeer je naar de afbeelding die je wil invoegen, selecteer je deze, en klik je de knop OK.

In het venster dat verschijnt, wordt je medegedeeld dat het bestand dat je wil invoeren zich niet in de hoofdmap van de site bevindt, en of je dit bestand wil kopiëren naar deze map.

Klik "Ja".We willen namelijk dat al onze bestanden die voorkomen in de pagina's ook later worden geplaatst op de server.

In het volgende venster moeten we opgeven waar we het bestand willen opslaan, en onder welke naam.

Het beste is dat je voor je site alle afbeeldingen in een afzonderlijke map plaatst, met een zinvolle naam, bijvoorbeeld "images".

Klik hiervoor de knop "Nieuwe map maken" bovenaan het dialoogvenster. Geef de map de naam "images", en klik de knop "Openen", en klik de knop "Opslaan" in het volgende venster.

 

In het volgende venster kun je in het bovenste vak een alternatieve tekst ingeven, mocht je afbeelding om één of andere reden niet te zien zijn in het Browservenster.

Klik OK.

De afbeelding, in dit geval het logo, wordt ingevoegd in de pagina.
De map "Images" met daarin de afbeelding is ook toegevoegd aan de sitefolder "GratisCursus".
 
Afmetingen afbeelding wijzigen
Wanneer je een afbeelding hebt toegevoegd aan je pagina, kan je hiervan de afmetingen wijzigen op verschillende manieren.
Een eerste manier is de afbeelding te selecteren, en te klikken en te slepen met de blokjes die verschijnen aan de rand van de geselecteerde afbeelding.
Wens je de proporties van de afbeelding te behouden, hou je de Shifttoets op je toetsenbord ingedrukt terwijl je klikt en sleept.
Een tweede manier op de afmetingen te wijzigen is in het "Eigenschappenvenster".
In dit venster hebben we twee velden, één voor de breedte (B), en één voor de hoogte (H).
Typ de afmetingen in de velden om deze te wijzigen.
Je kunt steeds terugkeren naar de originele afmetingen door te klikken op de knop met het ronde pijltje.
Door te klikken op de knop "Aantal bits" aan de rechterzijde van het eigenschappenvenster kunnen we de bestandsgrootte (KB)van de afbeelding verminderen. Het is een goed idee dit te doen, zeker wanneer je de afbeelding hebt verkleind. Dit zal deze sneller downloaden (lees weergeven) wanneer iemand je site bezoekt.
Klik OK in het dialoogvenster dat verschijnt wanneer je dit wenst te doen.
 
 
Index - vorige - volgende

copyright © 2012 - Swotster Ltd - Hong Kong - China